Twilight (Alacakaranlık)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adelaidenow'un Kristen Stewart Röportajı

2 posters

Adelaidenow'un Kristen Stewart Röportajı Empty Adelaidenow'un Kristen Stewart Röportajı

Mesaj  Edward-Bella Ptsi Nis. 20, 2009 6:31 pm

Birçok genç oyuncu için hayal olan Hollywood, ilk girişini 2002'de Judie Foster ile birlikte rol aldığı Panik Odası ile yapan ve büyük bir stüdyo projesi için seçilen Kristen Stewart için hiç de uzak değil.

O zarif haliyle, kendisini geçen yıl, Into The Wild(Özgürlük Yolu)'da, küçük ama hafızalara kazınan bir sahnede izlerken, ardından mükemmel bir yapım olan ve çocukların gözünden kaçmayan Zathura'da gördük. Ve sonra Twilight eleştirileriyle gündeme geldi Kristen Stewart. Açıkça, Bella rolüyle yani bir vampire aşık olan liseli genç kız rolüyle ilgilenmediğini belirtmişti Stewart.

"Senaryo beni çok zorlamıştı. Bunun üzerine "Kristen İçin Küçük Ayarlamalar" adı altında bazı değişiklikler yapıldı" diyor basitçe.

Korkularının başında, senaryoya adapte olamamak gelirken, senaryo tamamlandığında tüm korkuları silinivermiş.

"Onların(Cullenler) mükemmel, sizinse öyle olmadığınız bir ideoloji içeren hikaye fikri bana iyi şeyler hissettirmiyordu. Ama bu şekilde olması gerekiyordu. Karakterlerimiz bizim için işkence gibiydi. Ama sonra kitabı okuyunca ve Rob'la daha fazla vakit geçirmeye başlayınca bazı şeyler değişti." diyor Kristen.

Kristen'la, yakışıklılığıyla dikkat çeken, dünya üzerinedeki bir çok genç kızın fanatikleşmesine ve çığlık atmasına sebep olan, ölümsüz gönülçelen Edward Cullen'ı canlandıran Robert Pattinson hakkında da konuştuk.

Film için, promosyon amaçlı yapılan imza günü ve benzeri halkla açık oturumlarda, özellikle de Robert'a karşı olan histeri krizleri, Kristen için ilk başta oldukça korkutucu görünmüş.

"Bazı fanatikler beni, onun yanına yakıştıramıyorlardı ve bana küçümseme dolu bakışlar atıyorlardı. Kitap evinde yaptığımız imza gününü çok iyi hatırlıyorum. Birkaç saat ve geçti ve gitmemiz gerekiyordu. Ama kitapevi, hala duvarın hizasında sıraya girmiş ve Rob'un fotoğrafını çekmek için bekleyen insanlarla doluydu." diyor gülerek. "İnsanların Rob'a bakışlarını ve onunla tanışabilmeyi nasıl da dört gözle beklediklerini görebiliyordum. Ölümüne bekliyorlardı. Bu gerçekten ürkütücü. O anda "Eğer buradan gidersek, bir ayaklanma çıkacak" diye düşündüm.

Kristen'ın Robert'la ilk tanışması, yönetmen Catherine Hardewicke'in, aralarındaki kimyayı görmek ve filmin yönünü gerçekten bulup bulmadıklarını anlamak istediği için, onun Los Angeles'daki evinde olmuş.

"O çok iyi bir oyuncu ve çılgınca bir çalışma ahlakı var. Bu konuda çok hassas. O kesinlikle mükemmel. Benim mükemmel Edward'ım o." diyor Kristen Stewart.

Beklenen şekilde, 22 yaşındaki Robert Pattinson ile o zamanlar 17 yaşında olan Kristen Stewart arasında, Oregon Ormanları'nda yapılan çekimler sırasında romantik bir yakınlaşma olduğu konusunda dedikodular dönmeye başladı. Set dışındaki ilişkileri yönetmen Hardewicke'i bir miktar rahatsız etmiş. Özellikle de Kristen'ın 5 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı, oyuncu Mike Argarano'dan ayrılmasını, Rob ile aralarındaki yakınlığa bağladığını ve yüzden de çok büyük üzüntü duyduğunu açıklamıştı Catherine Hardewicke.

Mike Argarano, 2005 yılında birlikte çalıştıkları Lords Of Dogtown'dan beri Catherine Hardewicke'in yakın arkadaşı...
Kristen Stewart derin bir nefes alıyor ve Hardewick'in yorumlarına cevap vermeden önce biraz düşünüyor.

"Aramızda aslında bir sorun yoktu. Erkek arkadaşımı, Robert Pattinson için terk etmedim." diyor. "Ama çok uzun zamandır birlikteydik ve bazı şeyler artık çılgınca gelmeye başlamıştı. Sonunda, durum böyle olduğunda da kaçınılmaz olarak bazı kararlar almak zorunda kalıyorsunuz. Bu durumun Robert açısından da zor olduğunu biliyorum. Bunu benden daha iyi hiç kimse bilemez. Çünkü koca bir film boyunca onunla birlikteydim. Bu filmi birlikte yaptık."

Ve yapmaya da devam edecekler. İkisi de Twilight serisinin ikinci filmi için kontrat imzaladılar bile.

Film yayınlanmaya devam ederken eleştiriler de filmle birlikte devam ediyor. Film eleştirmenlerinin fikirleri, Kristen'ı çok fazla etkilemiyor.

"Karakterleri uzunca bir süre incelemeyi severim. Ama bu karakter, daha önce yaşamadığım türde bir deneyimdi. Düşük bir performans sergiledim ve biliyorum ki herkes "tam da beklediğimiz gibi bir performans sergiledi." demeye bayılıyorlar. Ama bunları umursamıyorum. Eleştirileri taşıyabilmek zorundasınız. Gerçekten isterseniz, taşımayı başarırsınız. İstemezseniz de başınızdan defedersiniz. Elbette, Twilight şu anda oldukça büyük bir gündem oluşturdu. Hepimiz bundan biraz korkuyoruz aslında. Ama bu tepkiler yakında bitecek ve o zaman, daha önce ne yapıyorsam onu yapıp, kimsenin izlemediği, küçük ve garip filmlerime geri döneceğim."

Kristen Stewart sonunda, çocuk aktör sıfatından kurtulduğu için umutlu. Bu sıfata sahipken sette sınırlı sürede zaman geçirmek zorundaydı ve bu yüzden de birçok sahne o sette yokken çekiliyordu. (Not: Sinema dünyasında 18 yaşın altındaki oyuncular çocuk oyuncu sayılıyor ve film setlerinde bulunabilecekleri saatler sınırlandırılıyor)
Edward-Bella
Edward-Bella
Administrator

http://twilight.benimforum.org

Adelaidenow'un Kristen Stewart Röportajı Empty Geri: Adelaidenow'un Kristen Stewart Röportajı

Mesaj  datlu cadu Salı Nis. 21, 2009 1:51 pm

paylaşım için saol
datlu cadu
datlu cadu
Vampir

Adelaidenow'un Kristen Stewart Röportajı Empty Geri: Adelaidenow'un Kristen Stewart Röportajı

Mesaj  Edward-Bella Paz Nis. 26, 2009 6:58 pm

bişey deil
Edward-Bella
Edward-Bella
Administrator

http://twilight.benimforum.org

- Similar topics