Twilight (Alacakaranlık)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Robert Pattinson Röportajı

2 posters

Robert Pattinson Röportajı Empty Robert Pattinson Röportajı

Mesaj  Edward-Bella Salı Nis. 21, 2009 7:26 pm

The Rolling Stone dergisinin, 2008'in En Ateşlileri Listesinde yer alan Robert, derginin muhabirleriyle Twilight serisi hakkında bir röportaj yaptı.
Twilight'in fan kitlesiyle Harry Potter filmlerinin fan kitlesi arasında nasıl bir fark var? Sanırım bu filmde senin için çok daha fazla tapınma ve çığlık var?

Bu oldukça farklı çünkü burada daha çok, belli bir yaş içindeki bayan hayranların ses tonu var. Ve bu ses tonunun daha seksual bir görünümde olduğunu da söylemeliyim. Birçok kız bu adamı ideal bir erkek olarak görüyorlar. Bu yüzden seni gördüklerinde sanki tüm enerjilerinin senin üzerine odaklandığını hissediyorsun. Bu oldukça sıradışı bir deneyim benim için. Daha önce insanların sadece bana dokunmak için çıldırdıklarını düşünmemiştim.

Bu biraz ilginç değil mi? Yani demek istediğim seksüel düşünce için çok küçük olan kızlardan da hayranların var.

Evet, bu gerçekten ilginç. Sadece 8 yaşında olan bir kız bana "Beni ısırabilir misin? Sadece beni bir kez ısırmanı istiyorum." dedi. Bunun ne kadar garip olduğunu itiraf etmek istiyorum, ama bu bir yerde kitabın okuyucuları üzerinde bıraktığı olumlu etkilerden kaynaklanıyor.

Bu deneyimlerin, işinin bir parçası olduğunu mu düşünüyorsun? Yani demek istediğim Edward genç kızların sahip olmak istediği oldukça cazip bir erkek. Eğer istemezseniz, asla sizi incitmeyecek gibi bir kötü çocuk?

Bu gerçekten tam olarak söylediğin şey. Bu tam bir kız tipi. Bunun ne olduğunu bilmiyorum- hayran sitelerine baktığınızda (bunun doğru olduğunu söyleyebilirsiniz) - ama kesinlikle geniş bir bayan kitlesi var, ki onlar Amerikanlar dediğimiz grup, tam olarak bu tipte erkek isteyen kızlar grubu. (Gülüşmeler)
Kitapta kız çoğu zaman (onu asla incitmeyecek birisi olarak görüyor) ama Kristen (Stewart) ve ben bunun o kadar da dikkate değer ve önceden bilinir olmamasına çalışıyoruz. Hikayeyle ilgili sevdiğim şey de bu - kendini her denemeden harfi harfine uzak tutuyor ve bundan asla vazgeçmiyor.

Edward, tam bir centilmen ve Kristen ve ben gerçekten bunu vurgulamaya çalışıyoruz - özellikle ikimiz arasındaki samimi sahnelerde. Öpüşme sahnelerini kestiğimizde falan, Catherine'in (Hardwicke) tahmin ettiğinden daha zorlanıyoruz.

Ve neden filmi başkasının yönetmesi gerektiğini düşünüyorsun?

(Gülüşmeler)

Bana göre, kitabı okuyan insanların beklediği bu değil, ve daha genç birinin filmi için, oldukça şok edici bir yapıt. Kitaptaki senaryoyu okuduğumda, gayet uzun öpüşme sahnelerinin olduğunu sanıyordum; ama bunu filme vurduğunuzda, sanki Tv dizilerindeki gibi kısaca geçilmiş duruyor. Bu yüzden düşünüyorum "Bunu yanlışlardan doğrulara biraz daha nasıl yaklaştırabiliriz?"

Ve sanırım birçok insan bizi eleştirmeden önce filmi eleştirmeye başladı ve ben bu "film eleştirisinin" bir parçası olmak istemiyorum. Ve böylece alabildiğimiz kadar risk alarak bunu insanların beklediğinden bir parça daha ciddi hale getirmek istiyoruz. Çünkü çok fazla risk almak, oldukça zor bir iş.
Edward-Bella
Edward-Bella
Administrator

http://twilight.benimforum.org

Robert Pattinson Röportajı Empty Geri: Robert Pattinson Röportajı

Mesaj  datlu cadu Çarş. Nis. 22, 2009 6:55 pm

paylaşım için saol
datlu cadu
datlu cadu
Vampir

- Similar topics